W dniach 18 i 19 maja uczniowie reprezentujący Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży w Krakowie Nowej Hucie wzięli udział w Turnieju Top Oss Cup 2012 rozgrywanym w holenderskim Oss.

Szkołę reprezentowali zawodnicy z klasy I gimnazjum U-14 i klasy I liceum U-17. Zawodnicy Szkoły Sportowej w kategorii U-14 podopieczni trenera Łukasza Terleckiego trafili do grupy wraz z:

Ø  Harburger TB (DE)

Ø  Fc Alopenrod Lochum (DE)

Ø  Hornslet IF (DK)

Ø  Ikast FS (DK)

Ø  Pr. Irene (NL).

W kolejnych meczach zanotowali następujące wyniki:

Ø  Fc Alopenrod Lochum (DE) – Szkoła Sportowa Kraków 0-3

(bramki: Musiał, Czarnecki 2x)

Ø  Szkoła Sportowa Kraków - Hornslet IF(DK)           4-0

(bramki: Czarnecki, Chmelowski, Sikora 2x)

Ø  Ikast FS(DK) – Szkoła Sportowa Kraków               2-1

(bramka: Chmielowski)

Ø  Pr. Irene (NL) – Szkoła Sportowa Kraków              0-3

(bramki: Słomka, Masłowski, Rojek)

Ø  Szkoła Sportowa Kraków - Harburger TB (DE)      4-0

(bramki: Szcząber 2x, Zawadzki, Chmielowski)

Ze zdobyczą 12 punktów chłopcy zajęli I miejsce w grupie.

W półfinale zmierzyli się z drugą drużyną grupy A Ikast FS II (DK). Mecz wygrali 4-0 (bramki: Szcząber, Sikora, Zawadzki, Chmielowski), a przed nimi pozostał już tylko finał, który rozegrali z niemiecką drużyną Viktoria Köln.

W meczu finałowym pokonali wysoko Niemców 5-0 (bramki: Czarnecki 3x, Masłowski 2x).

Drużyna U-14 wystąpiła w składzie:

Bereta Jakub (bramkarz), Chmielowski Marcin, Czarnecki Bartosz, Gądek Sebastian, Kiczorowski Miłosz, Krzyworzeka Dominik, Masłowski Dawid,  Musiał Adrian, Pasionek Jakub, Pestka Kamil, Pietrzyk Szymon, Prażuch Wiktor, Rojek Patryk, Romuzga Michał, Sikora Łukasz, Słomka Wojciech, Szcząber Bartosz, Uryga Damian, Zawadzki Dominik, Kościelniak Rafał

Trener: Łukasz Terlecki

Jeśli zaś chodzi o rozgrywki juniorów U-17 również najlepszą okazała się krakowska drużyna prowadzona przez trenera Grzegorza Dąbrowskiego.

W meczach grupowych zmierzyli się kolejno z:

Ø  Ruurlo (NL) - Szkoła Sportowa Kraków                  0-4

(bramki: Majcher, Szywacz, Palonek, Furtak)

Ø  Szkoła Sportowa Kraków – Top Oss (NL)               1-0

(bramka: Marut)

Ø  K. Sport Diegem (B) - Szkoła Sportowa Kraków   1-1

(bramka: Szywacz)

Ø  Szkoła Sportowa Kraków – SK Wachtebeke (B)     2-0

(Bramki: Majcher ,Ziemianek)

Drugie miejsce w grupie dało im możliwość gry w półfinale, w którym pokonali gładko belgijski SK Vlezenbeek 4-0. (bramki: Majcher, Wędzony, Lech, Wędzony)

W finale ponownie spotkali się ze swoim grupowym rywalem K.Sport Diegem.

Bardzo wyrównane spotkanie w regulaminowym czasie gry nie wyłoniło zwycięzcy. Mecz zakończył się, bowiem bezbramkowym remisem. O zwycięstwie zadecydować miały rzuty karne. W tych lepsi okazali się zawodnicy z Krakowa zwyciężając 4-3 i tym samym wygrywając rywalizację w swojej kategorii wiekowej.

Drużyna U-17 wystąpiła w składzie:

Krystian Kozieł (bramkarz), Łukasz Wójtowicz (bramkarz), Damian Majcher, Marcin Marut,

Arkadiusz Palonek, Bartosz Kapustka, Kacper Ziemianek, Tomasz Dudek, Kacper Kyrcz, Konrad Wilk, Daniel Dębowski, Jakub Nytko, Adam Wędzony, Konrad Furtak, Łukasz Furtak, Tomasz Rząca, Marcin Bobak, Przemysław Lech, Remigiusz Szywacz, Michał Nawratil

Trener: Grzegorz Dąbrowski

Tak, więc na ceremonii zakończenia zawodów obydwie krakowskie drużyny miały okazję odebrać z rąk organizatorów okazałe puchary, które po powrocie z pewnością znajdą miejsce wśród pozostałych trofeów wywalczonych przez reprezentantów WOSSM Kraków.

Obserwując turniejowe zmagania młodych adeptów sztuki piłkarskiej z Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży w konfrontacji z zachodnioeuropejskimi drużynami można być pewnym, że praca, jaką wykonują Dyrekcja Szkoły i trenerzy zmierza w dobrym kierunku. Celem postawionym szkole przez MZPN jest wszak wychowanie zawodników stanowiących zaplecze dla I-ligowych i ekstraklasowych zespołów, a także reprezentantów Polski.

cheap shoes nike dunk sb silver box collection - Low shoes - GiftofvisionShops - nike jordans retro 1 camo shoes black friday deals , Sneakers - Women's shoes | 40 Ways to Wear a Leather Jacket in 2019 - Fashion Inspiration and Discovery