Procedury wydawania duplikatów świadectw

w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym Szkoły Sportowej

im. Generała Bernarda Monda w Krakowie

Podstawa prawna:

1.   Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r., poz. 1943 z późn. zm.)

2.  Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 stycznia 2017 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz.U. z 2017 r., poz.170 z późn. zm.)

3.   Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r., poz. 1827).

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1.   Duplikaty świadectw szkolnych są wydawane na pisemny wniosek skierowany do Dyrektora Szkoły.

2.   Duplikaty świadectw szkolnych wydawane są odpłatnie.

3.   Duplikaty mają moc oryginału i mogą być wydawane  ponownie.

4.  Duplikat świadectwa wydaje się na druku według wzoru obowiązującego w okresie wystawienia oryginału.

II. ŚWIADECTWA SZKOLNE.

1.  W przypadku utraty lub zniszczenia świadectwa szkolnego w celu uzyskania jego duplikatu należy:

a)  złożyć w sekretariacie szkoły pisemny wniosek do Dyrekcji z podaniem przyczyny ubiegania się o duplikat oraz określeniem: (załącznik nr 1)

-  rodzaju świadectwa (ukończenia szkoły, klasy),

-  roku ukończenia szkoły lub klasy,

-  nazwiska, na które było wydane świadectwo.

b) Za duplikat należy wnieść kwotę równą opłacie skarbowej od legalizacji dokumentu w wysokości 26 zł (za jeden egzemplarz świadectwa) na rachunek bankowy MZPN :

MAŁOPOLSKI          ZWIĄZEK        PIŁKI       NOŻNEJ

31-216 Kraków, ul. Solskiego 1

37        1240    2294    1111    0000    3709    2289

W tytule przelewu należy wpisać: „opłata za duplikat świadectwa szkolnego – imię i nazwisko”.

Załączyć do wniosku potwierdzenie dokonania wpłaty.

2.  Odbiór osobisty duplikatu świadectwa szkolnego w sekretariacie szkoły następuje w terminie 14 dni roboczych za okazaniem dowodu osobistego.

3.W przypadku, gdy po odbiór duplikatu zgłosi się osoba inna niż wnioskodawca, wówczas osoba ta winna okazać się dowodem osobistym oraz pisemnym upoważnieniem wystawionym przez wnioskodawcę.

4. W przypadku przesłania duplikatu pocztą doręczenie następuje listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

mgr Michał Królikowski

Załącznik nr 1 - pobierz pdf

WAŻNE DATY W  I  SEMESTRZE SZKOŁY:

Lp.

wydarzenie

dotyczy

23–31 grudnia 2019 r.

Zimowa przerwa świąteczna

2 i 3  stycznia 2020 r.

Dni wolne od nauki

15 stycznia 2020 r.

Koniec klasyfikacji

17 stycznia 2020 r.

Klasyfikacyjna Rada Pedagogiczna

24 stycznia 2020 r.
godzina 16:30

za I semestr

od 27 stycznia
do 09 lutego 2020 r.

Ferie zimowe

wszystkich klas

Z okazji Święta Niepodległości społeczność szkolna Liceum Szkoły Sportowej Piłki Nożnej im. Generała Bernarda Monda odwiedziła Cmentarz Rakowicki, na którym znajduje się grób Patrona Szkoły.

Delegacja uczniów i Dyrekcja Szkoły składając symboliczną wiązankę dała wyraz kultywowania pamięci o postaci generała Bernarda Monda legionisty, uczestnika dwóch wojen światowych a także pierwszego prezesa Krakowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.