Kraków, dnia 26.10.2020 r.

Szanowni Państwo!

Na wstępie chciałbym bardzo podziękować za współpracę w okresie wchodzenia w nowy rok szkolny 2020/2021 w kwestiach monitorowania zdrowia dzieci i realizację naszych komunikatów i próśb.

Aktualny stan zagrożenia epidemiologicznego decyzją Ministra Edukacji Narodowej doprowadził do konieczności wprowadzenia nauki zdalnej na poziomie szkół ponadpodstawowych.

Kolejne Rozporządzenie MEN z dnia 21 października 2020 r. stwarza możliwości realizacji zajęć sportowych w szkołach sportowych, SMS, w miejscach gdzie dotychczas te zajęcia się odbywały (obiekty w okolicy siedziby szkoły). Związane jest to jednak z przejazdami na te zajęcia
z miejsc zamieszkania lub przebywania w bursie przez okres obowiązywania nauki zdalnej.

W naszym przypadku zaplanowane są dwa treningi tygodniowo na boisku dla każdej klasy oraz lekcje wychowania fizycznego w formie zdalnej.

Treningi i lekcje wychowania fizycznego odbywać się będą w godzinach i dniach

z harmonogramu stacjonarnego. Problem prowadzenia nauki zdalnej w bursie odnosi się głównie do słabego oprzyrządowania tej formy nauki (modernizacja bursy) i tylko odpowiedni poziom narzędzi (laptopy, tablety, telefony komórkowe, smartfony) mogłyby pomóc w realizacji pobytu

w bursie - treningów i nauki zdalnej.

W związku z tym mam do Państwa prośbę* o określenie sposobu łączenia w tym momencie nauki zdalnej i zajęć treningowych zawartych w harmonogramie szkoły.

*Prośba o wypełnienie i przesłanie załączonego oświadczenia e-mailem na adres szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oświadczenie woli

Łączę życzenia zdrowia