Zdalna nauka przedłużona do 26 kwietnia 2020 r.!!!

Wobec istniejącego nadal bardzo dużego zagrożenia infekcją koronawirusem, który zbiera tragiczne żniwo wśród ludzi, władze rządowe, w tym Ministerstwo Edukacji Narodowej postanowiły przedłużyć formę zdalną w życiu szkół.

Kontynuujemy wiec nadal zdalny sposób realizacji programów dla poszczególnych klas w formach dotychczas stosowanych (ostatnio przez platformę Ofice 365)  starając się przekazać wiedzę w tych odmiennych, trudnych warunkach, w sposób w najmniejszym stopniu tworzący pokłady sytuacji stresowych, szkodliwych dla stanu psychicznego dzieci, młodzieży, Nauczycieli i Rodziców.

Ostatnio w walce z pandemią głównym hasłem i sposobem jest odpowiedzialna postawa minimalizacji kontaktów między ludźmi, przez przebywanie w domach rodzinnych
i dotyczy to wszystkich.

Ostatnie sondaże  między innymi Onetu wskazują, że poziom obawy przed zarażeniem ma tendencje mocno zniżkowe, a to stanowi ogromne zagrożenie zarówno dla ludzi starszych jak i młodych.

Apeluję więc do uczniów naszej szkoły o rozwagę, wielką odpowiedzialność
i troskę o zdrowie i życie swoje i innych.

Koncentrujmy ten czas na edukacji, nie igramy niepotrzebnie z losem, żeby w momencie końca tego groźnego  stanu szkoła nie stała się siedliskiem nosicieli wirusa.

Zobowiązuję Nauczycieli i Rodziców do prezentowania właściwych postaw edukowania młodzieży poprzez dobre przykłady i monitorowania wydarzeń w tym trudnym czasie.

Łączę w tym miejscu Najlepsze Życzenia Świąteczne!

Michał Królikowski