GEOGRAFIA  - OLIWIA JOŃCZYK


KLASA 2LO

Drodzy uczniowie,
Zagadnienie 1
W pierwszej kolejności bardzo proszę o przesłanie mi na maila, zadań z geografii, które robiliśmy na poprzedniej lekcji. Odpowiedź na te 22 pytania dotyczące tabeli stratygraficznej, które robiliśmy na lekcji, ale nie skończyliśmy. Na odpowiedzi do pytań czekam do wtorku 24 marca.
W kolejnych mailach przesyłać będę wam prezentacje z nowymi tematami, na koniec każdej prezentacji będą zadania z podręcznika, które trzeba wykonać i zadania z kart pracy. Bardzo proszę odsyłać mi zadania zaraz po ich wykonaniu. Prezentacje pisane są prostym językiem z prostym wyjaśnieniem zagadnienia oraz opatrzone są ilustracjami by jak najlepiej wyjaśnić wam temat.
Pozdrawiam

Zagadnienie 2 - Zadania należy wykonać do 23 marca

Zagadnienia 3 - Zadania należy wykonać do 29 marca

Zagadnienia 4 - Zadania należy wykonać do końca marca

Zagadnienia 5 - Zadanie należy wykonać do 2 kwietnia

Zagadnienie 6
Dzień dobry,
Dotarły do mnie informacje, że ilość przesyłanych do was materiałów jest bardzo duża. Niestety każda lekcja musi być zrealizowana. Minister edukacji wczoraj zapowiedział, że jeśli będziemy realizować podstawę programową to uda nam się zamknąć rok szkolny w terminie (tak by nie musieć odpracowywać tego w wakacje).
Tak więc wszystkie lekcje muszą się odbyć. Materiały na zajęcia z dni 16, 18 marca już wam wysłałam. W ramach lekcji z 23 i 25 marca prześle wam poniżej linki do filmów edukacyjnych o tematyce realizowanych teraz lekcji. W ramach zadań proszę tylko obejrzeć te filmy, które mam nadzieje, że pomogą wam lepiej zrozumieć mechanizmy w przyrodzie, o których teraz się uczymy. Żebym wiedziała czy obejrzeliście filmy bardzo proszę o wysłanie mi tylko 5 faktów, których nauczyliście się z tego filmu.
Mam nadzieję, że to chodź trochę odciąży was w tym nadchodzącym tygodniu.
Jeśli chodzi o oceny, zastrzegam, że niektóre wasze zadania podlegać będą ocenie, oczywiście jeśli nie będziecie mi ich wysyłać również będę wstawiała za to oceny niedostateczne.
W tej nowej rzeczywistości szkolnej muszę też przeprowadzać sprawdziany i robić kartkówki. Organizowane będą one w formie quizu. Wysyłać będę do was link. Po otworzeniu linku zostaniecie przekierowani na stronę z quizem, tam będziecie mieli odpowiednią ilość czasu na odpowiedź na zadanie. Na tyle długą, żebyście zdążyli się dobrze zastanowić, ale na tyle krótką, żebyście nie zdążyli wygooglować pytania.
W ciągu najbliższych kilku dni wyśle wam taki sprawdzian testowy, żebyście mogli zapoznać się z mechanizmem działania. Pierwszy sprawdzian odbędzie się na zakończenie tego działu za około 2 tygodnie, dokładną datę jeszcze wam prześle.
Na zakończenie wysyłam wam linki do 4 filmów edukacyjnych
Pozdrawiam 
Oliwia Jończyk- nauczyciel geografii

Zagadnienie 7
Moi drodzy bardzo proszę kliknąć w poniższy link, żebym mogła wam wysłać przykładowy quiz testowy.
Bardzo proszę zrobić to szybko, ponieważ link ma ważność czasową.
Pozdrawiam
Oliwia Jończyk- nauczyciel geografii

Zagadnienie 8 2LO
Dzień dobry,
Moi drodzy za tydzień w poniedziałek odbędzie się test z działu 5, do którego bardzo proszę sumiennie się przygotować. Test odbędzie się na platformie quizizz.
Osoby, które jeszcze nie zalogowały się na tej platformie, bardzo proszę jak najszybciej to zrobić, klikając w link poniżej.
Proszę pamiętać by przy logowaniu używać imienia i nazwiska, tak bym wiedziała komu wstawić ocenę.
Aby zapoznać was bliżej z tą formą sprawdzania wiedzy, przygotowałam dla was zajęcia właśnie w formie quizu(proszę się nie martwić nie jest on na ocenę).
W ramach zajęć z 30.03.2020r bardzo proszę przeczytać temat "Wielkie formy ukształtowania lądów i dna oceanicznego" i przystąpić do quizu.
Będzie on dostępny w zakładce "czynności" lub w "ostatniej aktywności". Mam nadzieje, że ta forma pracy urozmaici wam naukę. 
W razie pytań o geografie lub formy techniczne związane z quizem zapraszam do kontaktu,
Pozdrawiam, życzę miłego tygodnia

Zagadnienie 9 - 01.04.2020 r.
Dzień dobry,
W ramach dzisiejszych zajęć z dnia 1.04 bardzo proszę przede wszystkim przygotować się do sprawdzianu, który mamy w poniedziałek. W ramach powtórzenia bardzo proszę wykonać ćwiczenia z Testu sprawdzającego zamieszczonego w podręczniku na stronie 219. Wiem, że odpowiedzi na test są z tyłu książki, tak więc nie musicie przesyłać mi odpowiedzi, aczkolwiek bardzo proszę o jego uczciwe wypełnienie i sumienne przygotowanie się do testu.
Jeśli, ktoś z was ma taki temat, którego nie do końca rozumie lub jakieś pytanie, serdecznie zachęcam do kontaktu. Wiem, że taka forma nauki jest dosyć trudna, dlatego w razie jakichkolwiek pytań, proszę pisać.
Pozdrawiam

ZAGADNIENIE 10 KLASA 2LO - 06.04.2020r. 
Moi drodzy uczniowie,
W ramach  dzisiejszych zajęć mamy sprawdzian wiadomości. Od teraz macie 48 godzin na wypełnienie sprawdzianu. Daje tyle czasu, aby każdy mógł znaleźć taki czas, w którym będzie miał swobodny dostęp do komputera lub smart fona. Quiz możecie wypełnić tylko raz, nie można powrócić do poprzednich pytań. Każde z pytań ma określony czas na jego odpowiedź, jest to uzależnione od trudności pytania. Czas dobrany jest tak byście mieli czas się zastanowić, ale żebyście nie mieli czasu zajrzeć do książki czy zeszytu. Oceny wyślę gdy cała klasa skończy quiz. Tak ja zawsze jest możliwość poprawy. Po wystawieniu ocen, ustalę termin poprawy jeśli, ktoś będzie chciał może do niej podejść.
Aby rozwiązać sprawdzian należy zalogować się na swoje konto na Quizizz.com i wpisać poniższy kod gry:
589999
Życzę powodzenia

ZAGADNIENIA 11 KLASA 2LO
Dzień dobry,
W załączniku przesyłam Państwu prezentacje do najnowszych zajęć (jutrzejszych). Bardzo proszę zapoznać się z prezentacją, na jej końcu znajdują się zadania do zrobienia z zeszytu ćwiczeń.
Pozdrawiam, życzę wesołych świąt

ZAGADNIENIA 12 KLASA 2LO
Dzień dobry,
W tym tygodniu tematem naszych zajęć są Procesy Krasowe, jak zawszę przesyłam prezentacje napisaną prostym językiem i jak najlepiej wszystko tłumaczącą.  Jeśli jednak coś było by nie jasne, lub trzeba było by coś jeszcze wytłumaczyć, zachęcam do kontaktu mailowego lub konsultacji za pomocą skaypa (trzeba się na nią indywidualnie umówić). Na końcu prezentacji znajdują się zadania do wypełnienia na podstawie podręcznika i prezentacji. Na przesłanie mi zadań macie czas do 20 kwietnia.
Osoby chcące poprawić sprawdzian (termin poprawy to 20 Kwietnia), bardzo proszę napisać do mnie maila, wtedy po prostu odpowiem wysyłając kod do sprawdzianu.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

ZAGADNIENIA 13 2LO - Poprawa sprawdzianu
Dzień dobry,
Wysyłam kod do gry do poprawy sprawdzianu, bardzo proszę aby zrobili go tylko Ci, którzy przygotowywali się do poprawy i chcą poprawiać, ponieważ proszę pamiętać, że wpisuje wszystkie oceny. Jeśli, ktoś chce się poprawiać, bardzo proszę zalogować się na swoim koncie na platformie Quizizz i wpisać ten kod
745295 na zrobienie poprawy macie 48h od teraz

Jeśli, ktoś nie chce się poprawiać, proszę zignorować te wiadomość.
Pozdrawiam

ZAGADNIENIA KLASA 2LO
Dzień dobry,
Ostatnio przesyłałam wam z zadania za pomocą microsoft teams, niestety doszły do mnie słuchy, że nie wszyscy mają dostęp do tej platformy, dlatego przesyłam teraz wszystko co zamieściłam na platformie, przedłużając tym samym termin oddania prac do końca kwietnia.
Po pierwsze bardzo chce was pochwalić za rzetelną prace i odsyłanie do mnie zadań. W pracach, które mi wysyłacie, albo nie ma błędów, albo są one minimalne. Ponieważ  dziś odbywa się poprawa sprawdzianu i pewnie dużo osób będzie chciało go poprawiać, nie zadam wam dziś zadania domowego, prześle tylko materiały do nauki. Dzisiejszy temat to rzeźbotwórcza działalność rzek(strona w podręczniku 232). Znalazłam na youtube filmik, w którym wyjaśnione zostały w sposób klarowny wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące tego tematu.  Bardzo proszę go obejrzeć.
W razie jakichkolwiek pytań zachęcam do kontaktu mailowego lub konsultacji on-line(trzeba się ze mną umówić indywidualnie, w godzinach popołudniowych). Bardzo chętnie postaram się wszystko wytłumaczyć w razie wątpliwości lub pytań.
Pozdrawiam

ZAGADNIENIA KLASA 2LO
Dzisiejszy temat dotyczy działalności lodowców górskich i lądolodów. W załączniku przesyłam wam prezentacje. Na koniec prezentacji znajdują się zadania do wykonania oraz termin realizacji. Nie ukrywam,  że temat jest dosyć ciężki, pojawia się dużo nowych pojęć, dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości proszę śmiało pisać wiadomości/maile lub umówić się na konsultacje on-linę.

ZAGADNIENIA KLASA 2LO
Dzień dobry,
Dzisiejsze zajęcia są o tematyce "Rzeźbotwórczej działalności wiatru". 
Bardzo proszę, abyście na podstawie zamieszczonych poniżej materiałów oraz podręcznika zrobili zadanie 1,2 oraz 4 z podręcznika ze strony 250, oraz krótką notatkę do zeszytu (notatki nie musicie mi wysyłać ona jest dla Was).
Chciałabym też poinformować was o sprawdzianie 6 maja z działu 6.
W razie pytań odnośnie tematu, gdyby jakieś pojęcie było nie jasne bardzo proszę o kontakt lub umówienie się na konsultację on- line .
Pozdrawiam i życzę miłego tygodnia.

ZAGADNIENIA KLASA 2LO
Dzień dobry,
Dzisiejszy temat to: Rzeźbotwórcza działalność morza, w prezentacji, którą wysyłam w załączniku znajdują się wszystkie szczegóły dotyczące tego co macie zrobić i kiedy oddać.
W razie pytań zapraszam do kontaktu mailowego lub konsultacji on- linę
Pozdrawiam

ZAGADNIENIA KLASA 2LO
Dzień dobry, 

Przesyłam materiały na zajęcia poniedziałkowe (4.05), żebyście mieli więcej czasu na powtórzenie wiadomości przed sprawdzianem, który jest w środę 6 maja. W ramach powtórzenia wiadomości przesyłam kilka zadań zebranych z całego działu. Proponuje odesłać mi je do wtorku 5 maja najpóźniej tak, żebym  zdążyła sprawdzić i skorygować ewentualne błędy przed sprawdzianem. 

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących tego działu zachęcam do kontaktu mailowego lub konsultacji on-line.

ZAGADNIENIA KLASA 2LO
Dzień dobry,
Moi drodzy ponieważ dziś mamy sprawdzian, a tylko 2,3 osoby oddały mi powtórzenie wiadomości, proponuje przełożyć sprawdzian na poniedziałek, a dziś zrobić nową lekcje. Bardzo proszę przewodniczącą klasy o zorientowanie się czy klasa chce pisać sprawdzian dziś czy woli w poniedziałek. Uważam, że robienie sprawdzianu, gdy większość jest nie przygotowana jest bez sensu. Ale sprawdzian jest przygotowany tak więc wybór pozostawiam wam.
Czekam na wiadomość od przewodniczącej klasy (bodajże Małgorzaty Grucy) do godziny 14. Jeśli nie dostane odpowiedzi po 14 prześle wam kody do platformy quizizz do sprawdzianu. Jeśli jednak zdecydujecie się na przełożenie sprawdzianu najpóźniej jutro wyśle wam materiały do nowej lekcji.
Czekam na odpowiedź,
Pozdrawiam


ZAGADNIENIA KLASA 2LO
Dzień dobry,

Dziś powoli zaczniemy sobie nowy dział.

Proponuje na dziś "Wstęp do gleb", tak żebyście sobie przypomnieli najważniejsze informacje z podstawówki i gimnazjum. 

Po niżej przesyłam wam filmy edukacyjne, które pomogą wam odświeżyć temat:

Na podstawie filmików oraz podręcznika, bardzo proszę o wykonanie następujących zadań:

Zadanie 1,3,4 ze stron 125 w ćwiczeniach.
Termin oddania prac na 11 maja.

W razie niejasności lub pytań, bardzo proszę o kontakt mailowy lub umówienie się na konsultacje on-line.

Pozdrawiam

ZAGADNIENIA KLASA 2LO 11.05.2020r.
Temat: 2- Geografia
Dzień dobry,
W ramach dzisiejszych zajęć piszemy sprawdzian. Bardzo proszę zalogować się na swoje konto na platformie quizizz i wpisać ten kod 909532.
Na wypełnienie quizu macie 14 godzin.
Pozdrawiam i życzę powodzenia

ZAGADNIENIA KLASA 2LO 13.05.2020r.
Dzień dobry,
Dzisiejszy temat to Powstawanie gleb. Docierają do mnie głosy, że materiały filmowe lepiej do was przemawiają, więc dziś proponuje obejrzeć ten film https://www.youtube.com/watch?v=AEzGs7oNaP0 
 o powstawaniu gleb. W tym tygodniu bez zadania.
Przypominam o poprawie sprawdzianu, który będzie za tydzień.
Pozdrawiam

ZAGADNIENIA KLASA 2LO 18.05.2020r.
Dzień dobry,
Przesyłam kod do poprawy sprawdzianu 6602450.
Informuje również, że od środy zaczynamy lekcje on-line. 
Proszę śledzić kalendarz, niedługo pojawią się tam terminy.
Pozdrawiam
Oliwia Jończyk

ZAGADNIENIA KLASA 2 LO
Dzień dobry,
W tym tygodniu mamy "Typy genetyczne gleb". Poniżej przesyłam prezentacje.
Od środy zaczynamy lekcje on-line, osoby w nich uczestniczące będą zwolnione z robienia pracy na lekcje. Dlatego zachęcam. Osoby, które chciałby poprawić swoją ocenę, mogą na środę przygotować się z ostatnich trzech lekcji. To będzie nietypowa odpowiedź ustna, zamiast zadawania pytań to wy powiecie co zapamiętaliście z ostatnich lekcji(wstawię tylko dobre oceny). Postaram się również przygotować dla was oceny proponowane na środę.
W razie pytań proszę pisać.
Pozdrawiam
Oliwia Jończyk

ZAGADNIENIA KLASA 2LO
Dzień dobry,
Przesyłam prezentacje z wczorajszej lekcji on-line. Osoby, które z jakiś powodów nie mogły uczestniczyć w lekcji, proszę o zapoznanie się z prezentacją oraz tematem w podręczniku i zrobienie zadania 5 i 6 ze strony 127 w kartach pracy.
Pozdrawiam

ZAGADNIENIA KLASA 2LO  - 28.05.2020r.

Dzień dobry,

Zaszło pewne nie porozumienie dotyczące waszych ocen. Zostało wysłane do mnie zdjęcie waszych ocen z dziennika, niestety w wyniku błędów, wysłano mi wasze oceny
z biologi za miast z geografii. Na podstawie tej fotografii wystawiłam wam nie klasyfikacje i podałam proponowane oceny, które jak się dziś okazało są błędne i nie aktualne. Przepraszam za pomyłkę mimo, że nie jest ona z mojej winy. W poniedziałek na lekcji on-line podam wam nowe proponowane oceny. 

Proszę również o odpowiedź od Małgorzaty Grucy, czy termin na poniedziałek 1 czerwca na godzinę 9 na lekcji on-line macie wolny?

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu

ZAGADNIENIA KLASA 2LO 03.06.2020r

Dzień dobry,

W ramach dzisiejszych zajęć piszemy sprawdzian.

Poniżej przesyłam kod do sprawdzianu i życzę powodzenia.

3408357
Pozdrawiam

ZAGADNIENIA KLASA 2LO 15.06.2020r.

Na dzisiejszej lekcji podawałam oceny proponowane na koniec roku.

Poniżej przesyłam listę uczniów, którzy mają jeszcze zaległości, które należy nadrobić do środy(proszę zgłaszać się do mnie indywidualnie):

Pierwszy sprawdzian z procesów endogenicznych nie pisali:

1. Bury Krystian

2. Skalski Hubert

3. Stryczula Mikołaj

 

Drugi sprawdzian z procesów egzogenicznych, pisali wszyscy

Trzeci sprawdzian z biosfery, do nadrobienia mają:

1. Kornaś Sabina

2. Łanecki Igor

3. Włodyga Norbert

 

Poniżej przesyłam również link do  egzaminu maturalnego z geografii

https://cke.gov.pl/images/_EGZAMIN_MATURALNY_OD_2015/Arkusze_egzaminacyjne/2011/P/geografia_%20pp.pdf

Proszę na razie zrobić zadania od 8 do 12, będziemy je wspólnie sprawdzać na lekcji w środę.

Pozdrawiam


Dzień dobry,

W ramach zajęć w tym tygodniu, kontynuujemy rozwiązywanie arkusza maturalnego. Bardzo proszę o zrobienie zadań od 8 do 20(link do arkusza przesłałam w poprzednim mailu). W środę podczas naszej ostatniej lekcji on-line w tym roku szkolnym razem będziemy sprawdzać odpowiedzi, odpowiem też na ewentualne niejasności. Jeśli, ktoś nie będzie mógł uczestniczyć w tej lekcji, ma wysłać mi odpowiedzi na tę zadania na maila.

Pozdrawiam

GEOGRAFIA DOROTA OWCZAREK


ZAGADNIENIA KLASA 3LO

Proszę o przesłanie opracowania na poszczególne tematy

1.Turystyka w Polsce

2.Transport i łączność w Polsce

3. Usługi w Polsce

Opracowanie w formie elektronicznej na e-maila podanego na stronie internetowej szkoły

Termin 31.03.2020


ZAGADNIENIA KLASA 1C

Referat na temat "za i przeciw globalizacji"

Arial 12, max 2 str

Bez fot, wykresów i tabel

Termin 02.04.2020


ZAGADNIENIA KLASA 1 A B

Temat na bieżący tydzień

"Ruchy górotwórcze"

Instrukcja do zajęć

1.Zapoznaj się z treścią rozdziału w podręczniku

2 Zapisz temat w zeszycie i Sporządź notatkę

(istotne zaznaczone edytorem w załączniku)

3.Zapamiętaj pojęcia :

-orogeneza (Pkt 1 w zeszycie przedmiotowym)

-procesy endogeniczne i egzogeniczne ((pkt 2)

4. Zwróć uwagę na rozmieszczenie pasm górskich poszczególnym orogenez (na których kontynentach najstarsze pasma, na których najmłodsze orogenezy alpejskiej? Której orogenez są Himalaje, Alpy, a której np. G. Skandynawskie - wnioski z analizy mapy (min5) zapisz w zeszycie w punkcie 3. Analiza mapy pod str...

5.Wypisz trzy rodzaje gór wg przyjętych kryteriów, nazwij je , Sporządź schematy (rysunki) , podaj po jednym przykładzie gór.

Wszystko w pkt 5 pod tematem lekcji

Zadania utrwalające :

Wykonaj zadania 1-4 w kartach pracy pod rozdziałem Ruchy górotwórcze

UWAGA zdjęcia notatki oraz wypełnionych kart pracy prześlij na wskazany adres e-mail

Termin 19.04.2020

Pozdrawiam

Podręcznik - wycinek

Podręcznik_2

Podręcznik_3


ZAGADNIENIA 1 A i B
Załącznik 1

ZAGADNIENIA KLASA 1 C - 23.04.2020r.

Miasta Polski - link


ZAGADNIENIA KLASA 1C  - 29.04.2020r.

Czynniki rozwoju rolnictwa- link


ZAGADNIENIA KLASA 1AB

Ruchy górotwórcze - link


ZAGADNIENIA KLASA 1AB

Działalność rzeźbotwórcza morza - link

Zadania z zakresu procesów zewnętrznych kształtujących powierzchnię Ziemi - link


M2k Tekno